VIII Smart City Forum

19 – 20 września 2018 r. odbyło się Smart City Forum, najważniejszy w Polsce Kongres poświęcony funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. Podczas dwóch dni debat i prezentacji rozmawiano, jak to widzą samorządy, czego oczekują mieszkańcy i co do zaproponowania mają firmy czy start-upy.

XI edycja Polskiego Kongresu ITS

W dniach 22-23.05.br. w Warszawie odbyła się XI edycja Polskiego Kongresu ITS zorganizowana przez Stowarzyszenie ITS POLSKA. W tegorocznej edycji Polskiego Kongresu ITS wzięło udział ponad 250 osób, w tym reprezentanci firm związanych z ITS, organów rządowych, samorządowych oraz uczelni technicznych.

XXIV Międzynarodowe Targi AUTOSTRADA-POLSKA

W dniach 8-10 maja br. w Kielcach odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska. Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska odbyła się wraz z towarzyszącymi Międzynarodowymi Targami Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD oraz Międzynarodowymi Targami Transportu Drogowego - Pojazdy Użytkowe ROTRA.

GAMBIT 2018

12-13 kwietnia odbyła się Międzynarodowa Konferencja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego GAMBIT 2018 zorganizowana przez Katedrę Inżynierii Drogowej i Transportowej Politechniki Gdańskiej oraz Fundację Rozwoju Inżynierii Lądowej w Gdańsku.

Międzynarodowe Targi Intertraffic 2018

20-23.03.2018 r. w Amsterdamie odbyły się międzynarodowe targi dla przemysłu drogowego i transportowego Intertraffic. Targi są obowiązkowym punktem przedsiębiorców m.in. z branży infrastruktury drogowej. Intertraffic w ciągu 46 lat zyskał miano przodującej platformy dla profesjonalistów branży technologii ruchu drogowego na świecie.

Polska Wizja Zero

4-5 października br. odbyła się kolejna edycja Międzynarodowej Konferencji Polska Wizja Zero. Nowym miejscem organizacji konferencji był jeden z najnowocześniejszych ośrodkow badawczych w Europie – Ośrodek Badawczy Przemysłowego Instytutu Motoryzacji w Warszawie, zajmujący się badaniami z obszaru motoryzacji i urządzeń infrastruktury.

X Polski Kongres ITS

16-17 maja br. w Warszawie odbyła się X jubileuszowa edycja Polskiego Kongresu ITS (Inteligentnych Systemow Transportowych). W imprezie zorganizowanej przez Stowarzyszenie ITS POLSKA wzięło udział blisko 350 osob z firm związanych z Inteligentnymi Systemami Transportu, organow rządowych, samorządowych, uczelni technicznych i prasy branżowej. Wśrod uczestnikow Kongresu ponad 60% stanowili reprezentanci sektora samorządowego.

Targi Intertraffic Amsterdam 2016

5-8 kwietnia w Amsterdamie odbyła się 23. edycja targów Intertraffic. W targach wzięło udział ok. 30 tys. wystawców i zwiedzających z całego świata. Podczas tego wydarzenia „Magazyn Autostrady” kolportował specjalny dwujęzyczny numer poświęcony zagadnieniom związanym z ITS, inżynierią ruchu oraz bezpieczeństwem ruchu drogowego.