Bezkolizyjne rondo w Mszanie Dolnej

Bezkolizyjne rondo w Mszanie DolnejNa drodze wojewódzkiej 968 łączącej Łącko i Mszanę Dolną z Zakopianką powstanie rondo, które nie tylko usprawni ruch w tej części miasta, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo. Koszt tej inwestycji to ponad 3,7 mln zł. Środki w całości pochodzą z budżetu województwa.

Budowa ronda zacznie się, jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Inwestycja ma być bowiem gotowa pod koniec maja 2019 roku. Zaplanowano też budowę zatok autobusowych wraz z wiatami chroniącymi przed wiatrem czy deszczem. W niedalekiej perspektywie planowana jest również przebudowa trzech odcinków na drodze wojewódzkiej 968. W sumie to ok. 38 km, dzięki którym trasa łącząca Kamienicę z Lubniem będzie wygodniejsza i bezpieczniejsza dla kierowców.

Otwarcie ofert na realizację tej inwestycji zaplanowano jeszcze w 2018 roku. Remont obejmie następujące odcinki: Lubień – Mszana Dolna (ok. 8 km), Mszana Dolna – Szczawa (ok. 16 km) oraz Szczawa – Kamienica (ok. 14 km). Ten 38-kilometrowy odcinek drogi będzie powstawać etapami.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

« Wróć na strone główną